Skip to main content
 

Reeglina öeldakse, et ratast ei tohi survepesuriga pesta… Kuid, siiski pea kõik meist eksivad selle reegli vastu. Tuled maratoni finišisse, haarad näitsikult spordijoogi ja siirdud… survepesu järjekorda – tuttav stsenaarium eks?

Kuidas siiski ratas ohutult survepesuriga puhtaks saada? Järgi neid kümmet soovitust ja probleemi ei tohiks olla.

  1. Eemalda rattalt kõik lisad, nagu pudelid, sadulakotid, rattakompuutrid jne.

  2. Kui võimalik, reguleeri pesuri surve madalamaks.

  3. Ära kasuta pesurit 20cm kauguselt vaid võta julgelt samm kaks tagasi.

  4. Suuna survepesuri juga raamile, jooksudele. Väldi otsese joa sattumist keskjooksule, kaelakaussidele ja jooksulaagritele. Kui sul on kaheamordiline ratas, ära lase otsest survet ka liigendi puksidele ja laagritele.

  5. Survepesuriga pesemine on ka hea võimalus inspekteerida rehvide, raami ja jooksude olukorda – kas on mõni küljelõige või oled esipöida kivi saanudu? Kas raamis on mõni pragu?

  6. Kui sul on käepärast mõnu rattapesuvahend (näiteks see: FINISH LINE CITRUS), mis lahustab õlijääke, pihusta seda kassetile ja ketile. Oota veidi ja siis käi kassett ja kett kõva harjaga üle (näiteks sellisega: Finish Line Grunge Brush). Seda ilmselt maratoni järgselt teha ei kannata, sest  pikas järjekorras seisvad inimesed seda heaks ei kiidaks.

  7. Loputa pesuvahend maha madala survega.

  8. Kuivata kett lapiga ja pane ketile õli (näiteks seda: FINISH LINE CROSS COUNTRY). Aja väntasid ca20-30 pööret tagurpidi ringi, et õli satuks sinna, kus ta peab olema.

  9. Soovitav on kogu ratas mõne suurema froteeriidega üle käia ja kuivatada

  10. Peale pesu sõida rattaga veidi ringi, et ohtlikesse kohtadesse kogunenud vesi sealt välja saada.

 

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210